Praha.cz

 
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (01. 02. 2016 - 07. 02. 2016)
Neděle, 31. leden 2016 10:40
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (01. 02. 2016 - 07. 02. 2016), foto: pixabay.com

I v prvním únorovém týdnu nebude v Praze o zábavu nouze. Pokud si najdete čas ve svém týdenním programu a nechcete volné chvíle trávit doma, můžete se inspirovat našimi tipy. Připraveny jsou zajímavé přednášky nejen o exotických zemích, autorská čtení, exkurze či výstavy. Inspiraci můžete načerpat i na svatebním veletrhu nebo využít příležitosti a oslavit 220. výročí Národní galerie.Staroměstský orloj není jen loutkové představení

01. 02. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Každou celou hodinu přitahuje na svou přehlídku dvanácti apoštolů stovky turistů i Pražanů. Ale většina z nich ani netuší, co všechno se dá na orloji přečíst nebo určit. Pokud se chcete naučit číst údaje ze Staroměstského orloje, který je chloubou Prahy či zjistit, že to není jen turistická atrakce, ale funkční model vesmíru s velmi přesným chodem, rezervujte si místo na přednášce s názvem Staroměstský orloj není jen loutkové představení.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Sál PIS - PCT, Arbesovo nám. 4, Praha 5Cestovatelská přednáška v Zoo Praha

02. 02. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Úterní podvečery prvních třech měsíců letošního roku patří v pražské zoo exotickým dálkám. Ve Vzdělávacím centru se posluchačům představí úžasné kouty světa, kterými je provedou ostřílení cestovatelé. V úterý 2. února od 18 hodin se tak mohou vydat s Danou Kyndrovou do divoké přírody kavkazských hor, tedy Gruzie a Arménie.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Zoo Praha, U Trojského zámku 3, Praha 7 - TrojaExkurze na Letišti Václava Havla Praha

01. 02. – 13. 03. 2016

Letiště z webu www.prg.aero Poznat pracovní zázemí mnoha zajímavých profesí a místa, kam se cestující běžně nedostanou. Seznámit se zblízka s letištěm, vidět na vlastní oči provoz a shon na odbavovacích plochách či se dostat do těsné blízkosti letadel a mnohem víc mohou zažít návštěvníci Letiště Václava Havla Praha. Během jarních prázdnin budou probíhat individuální prohlídky i ve všední dny. Pokud bude počasí přát, uvidí návštěvníci během exkurze i úklid sněhu na odbavovacích plochách a na startovací dráze a odmrazování letadel před startem. Rezervujte si včas místo!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Letiště Václava Havla Praha, K Letišti 6/1019, Praha 6Podmořský svět na Staroměstské radnici

04. 02. – 05. 03. 2016

Plakát k akci z webu www.podmorskysvet.cz V Rytířském sále a Křížové chodbě Staroměstské radnice bude k vidění 190 velkoformátových fotografií mezinárodního kolektivu fotografů - potápěčů. Výstava představí kompaktním a výtvarně atraktivním způsobem svět oceánů a moří utajený našemu běžnému pohledu. Dokonale zpracované fotografie na plátně z dílny CEWE color zobrazují nejen žraloky a velké mořské tvory, ale i mikrosvět neuvěřitelných barev skrytých pod mořskou hladinou. Výstava má charitativní účel. Autoři snímků se vzdali nároku na honorář a výtěžek z aukce vystavených fotografií tak bude věnován nadaci Českého Rozhlasu „Světluška“.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Staroměstská radnice, Staroměstské náměstí 1/3, Praha 1Textaři na vlnách

05. 02. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Studenti VOŠ Jaroslava Ježka ve spolupráci s Katedrou alternativního a loutkového divadla DAMU uvedou 5. února od 19 hodin divadelně-rozhlasovou show plnou autorských písní, básní a scénářů v rozhlasovém zpracování. Neváhejte a přijďte se pobavit na pražskou náplavku do (A)void Floating Gallery. Vstupné je dobrovolné!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: (A)VOID Floating Gallery, Náplavka, Praha 2Svatební veletrh

05. 02. – 06. 02. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Plánujete vy nebo někdo z vašich blízkých svatbu? Přijďte pro inspiraci a užitečné rady na tradiční 16. ročník největšího svatebního veletrhu v Praze. Naleznete zde veškerý sortiment, který je potřebný pro nezapomenutelný svatební den. Návštěvníci se mohou, kromě nabídky stovky vystavovatelů, těšit na velmi zajímavý program, který nabídne módní přehlídky, kadeřnickou nebo kuchařskou show. Součástí programu bude také ochutnávka vín a občerstvení. Nebudou chybět ani tipy pro moderní svatební dekorace a výzdoby, nápady foto studií nebo doporučení od profesionálních vizážistů.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Hotel Diplomat Prague, Evropská 15, Praha 6220. výročí založení Národní galerie

05. 02. – 07. 02. 2016

Plakát k akci z webu praha.eu Při příležitosti svých 220 let Národní galerie připravila pro návštěvníky bohatý doprovodný program a vstup do všech expozic a výstav zdarma! Hned v pátek 5. února odstartují oslavy ve Veletržním paláci, kde se koná slavnostní vernisáž a koncert GRAND OPENING. Program pak v Národní galerii bude pokračovat např. sobotním brunchem se senegalským umělcem El Hadji Sym či víkendovým workshopem pro mladé. Přijďte společně oslavit toto významné výročí!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Veletržní palác, Dukelských hrdinů 47, Praha 7


(ewe)