Praha.cz

 
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (25. 01. 2016 - 31. 01. 2016)
Neděle, 24. leden 2016 10:29
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (25. 01. 2016 - 31. 01. 2016), foto: pixabay.com

Zima v posledních dnech ukazuje svou pravou tvář, ale i přesto není důvod sedět jen v teple domova. Pokud chcete zůstat ukryti před nepříznivým počasím „pod střechou“, můžete se vydat na některou ze zajímavých akcí uvedených v našem přehledu. Nezapomínáme ani na děti, na které čekají po půlročním snažení ve škole pololetní prázdniny.Hurá na led

22. 01. – 28. 02. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com V Europarku se bude opět bruslit. Uprostřed obchodního centra, v teple, pod střechou a zcela zdarma si mohou všichni malí i velcí bruslaři vyzkoušet své bruslařské umění na unikátním kluzišti s pravým ledem. Kdo nemá své vlastní brusle, může si je za mírný poplatek a vrátnou zálohu zapůjčit. Každou středu je připravena školička bruslení pro malé začátečníky a soboty budou patřit akcím, které se ponesou v duchu vesmíru a kosmických výprav.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: OC Europark, Nákupní 389/3, Praha 10 – ŠtěrboholyPěvečtí mistři našich zahrad

23. 01. – 28. 02. 2016

Pěvečtí mistři z webu www.botanicka.cz Nejzajímavější koncerty předvádějí samotní opeření zpěváci. Až do 28. února si je zájemci mohou přijít poslechnout do výstavního sálu trojské botanické zahrady. Seznámí se zde s těmi nejlepšími mistry jako je slavík obecný, sedmihlásek hajní nebo drozd zpěvný, který se z pražských zahrad vytrácí. Čekají na ně zajímavé informace a fotografie pořízené předními ornitology. Kdo se chce o pěvcích dozvědět ještě více, může ve čtvrtek 28. ledna od 17:30 zavítat na přednášku Jaroslava Škopka, který bude povídat o pěveckých mistrech na našich zahradách.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Botanická zahrada hl. m. Prahy, Trojská 196, Praha 7Odpoledne s komiksem

25. 01. 2016

Plakát k akci z webu www.chc.cz Jazyková agentura Channel Crossings pořádá akci určenou dětem ve věku 12 až 15 let, na které se setkají se známým kreslířem komiksů a ilustrátorem Petrem Koplem. Během odpoledne se děti dozvědí, jak se takový komiks připravuje a budou si ho moci zkusit sami vytvořit. Nahlédnou do práce jazykového lektora a zahrají si deskové či on-line hry vytvořené k nové sadě učebních materiálů Labyrinth. Vstup na akci je zdarma a je nutné se na ni předem zaregistrovat.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Channel Crossings, Vrážská 238, Praha 5 - RadotínGaudeamus

26. 01. – 27. 01. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Devátý ročník veletrhu Gaudeamus nabízí především absolventům středních škol a celému spektru zájemců o vysokoškolské vzdělávání, co nejvíce informací o vysokoškolském vzdělávání. Veletrh bude v letošním roce výjimečný složením vystavovatelů, servisem pro diváky a výchovné poradce. Na veletrhu budou tradičně vystavovat téměř všechny české univerzity, vysoké školy a větší vyšší odborné školy. Kromě tuzemských škol bude zastoupeno 63 renomovaných zahraničních univerzit a vysokých škol z 11 zemí, nejenom z členských států Evropské unie. V průběhu veletrhu nebude chybět ani bohatý doprovodný program.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: PVA EXPO PRAHA - hala 4, Beranových 667, Praha 9 – LetňanyCestovatelské středa v Národním muzeu

27. 01. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Každou středu se v atraktivním prostředí nové budovy Národního muzea mohou milovníci dobrodružných zážitků vydat na pomyslnou cestu do zajímavých míst se známou osobností. Přednáškový cyklus, který je u návštěvníků velmi oblíbený, pořádá CK Livingstone. Tuto středu se můžete vydat s houslistou Pavlem Šporclem do Japonska a herečkou Bárou Hrzánovou do Indie.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Národní muzeum, Vinohradská 1, Praha 1Galadegustace palác Žofín 2016

28. 01. 2016

Ilustrační foto z webu www.pixmac.cz Milovníci vín a destilátů mají v rámci 16. ročníku prodejní výstavy vín a destilátů jedinečnou příležitost vyzkoušet exkluzivní vína, šampaňské, destiláty i skvělé koktejly a vidět ty nejlepší barmany v akci, a to na jednom místě. Největší akce svého druhu u nás představí nová vinařství i ikonické značky. Součástí výstavy bude i druhý ročník sommelierské soutěže Premier Prix de Sommelier pořádané pod záštitou Asociace sommelierů ČR.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Palác Žofín, Slovanský ostrov 226, Praha 1Bojující Solidarita – Podzemní armáda

28. 01. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Polský novinář Igor Janke ve své knize líčí dějiny nejradikálnější a nejlépe organizované antikomunistické organizace východního bloku. Portréty legendárních vůdců Kornela Morawieckého či Jadwigy Chmielowské střídají momentky z každodenního boje aktivistů, kteří byli i po zavedení stanného práva v Polsku v roce 1981 odhodláni vzdorovat komunismu, někteří se zbraní v ruce. Rozhovor s autorem povede překladatelka knihy Petruška Šustrová a zúčastní se ho Maria Peisert-Kisielewicz a Andrzej Kisielewicz, členové Solidarity, později Bojující Solidarity. Akce se koná ve spolupráci s Polským institutem v Praze.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Knihovna Václava Havla, Ostrovní 13, Praha 1Nocování na zámku

29. 01. – 30. 01. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Přemýšlíte o dárcích pro své děti? Očekáváte hezké pololetní vysvědčení a plánujete vhodnou odměnu za snažení ve školní lavici? Nebo jen chcete dopřát svým dětem netradiční zážitek? Pošlete je přespat na zámek a mějte volnou noc sami pro sebe. Děti zažijí zámeckou hostinu obsluhovanou pohádkovými postavami, vydají se na cestu za zámeckým pokladem, čeká na ně kinoautomat s pohádkami Jiřího Trnky a noční prohlídka výstavy a samozřejmě po dobrodružné noci zámecká snídaně.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Chvalský zámek, Na Chvalské tvrzi 857, Praha 9 – Horní PočerniceLedová Praha

29. 01. – 31. 01. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Pokud se chcete o pololetních prázdninách se svými dětmi pobavit a současně se něco dozvědět o pražských kulturních památkách, využijte akci s názvem Ledová Praha. Jednotná vstupenka v podobě „ledové karty“ otevře dětem dveře muzeí, památek, galerií a dalších zajímavostí v ulicích Prahy, a to zdarma nebo za symbolickou cenu. Vydat se můžete například do Národního muzea, Muzea Policie ČR, historických prostor Klementina či některých částí Pražského hradu. V rámci Ledové Prahy je připraveno více než 40 zastávek. Vybere si určitě každý!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Praha – různá místaPololetní prázdniny se zvířaty

29. 01. – 31. 01. 2016

Logo Zoo Praha z webu www.zoopraha.cz Konec prvního pololetí se nezadržitelně blíží. Pokud přemýšlíte, jak svým dětem udělat radost, přijďte s nimi jejich vysvědčení oslavit do pražské zoologické zahrady. Pro všechny zájemce jsou připravena výjimečná komentovaná krmení a neobvyklá setkání u zvířat po celé zoo.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Zoologická zahrada hl. m. Prahy, U Trojského zámku 3, Praha 7 - TrojaCarnevale Praha 2016

29. 01. – 09. 02. 2016

Slet masek na Staroměstském náměstí z webu www.carnevale.cz Desátý ročník obnovené tradice masopustních slavností v centru Prahy přinese opět do metropole pestrý program plný koncertů, karnevalových večerů, hostin, přehlídek i soutěží. Program bude zahájen v pátek 29. ledna cyklem hudebně tanečních představení s názvem “Opera Barocca”. Po celou dobu konání festivalu bude na pódiích Staroměstského a Václavského náměstí probíhat vystoupení různých souborů, artistů, kejklířů, žonglérů, divadel i jednotlivců, kteří se přihlásí do soutěže o nejkrásnější masku. Součástí programu jsou též průvody obřích loutek z Clam-Gallasova paláce na Staroměstské, Václavské náměstí a na další místa po Praze.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Praha – různá místa


(ewe)