Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy
Sedm milionů cestujících se už svezlo na lanovce v zoo
Pondělí, 13. červen 2016 18:50
Sedm milionů cestujících se už svezlo na lanovce v zoo

Za 35 let pravidelného provozu přepravila lanová dráha v Zoo Praha opravdu úctyhodný počet cestujících. Díky tomu dnes Dopravní podnik hl. m. Prahy a Zoo Praha mohly přivítat jubilejního cestujícího s pořadovým číslem 7 000 000. K blížícímu se 35. výročí lanovky dopravní podnik připravil i program pro děti a předal finanční dar na podporu zvířat.

Celý článek...
 
Zaniklé Podskalí a život na Vltavě
Pondělí, 13. červen 2016 07:06
Zaniklé Podskalí a život na Vltavě

Kolik Pražanů, kteří projíždějí stanicí tramvaje Výtoň na Rašínově nábřeží, tuší, co slovo výtoň znamená? Je to vzpomínka na 14. století, kdy se na tomto místě v bývalém pražském Podskalí vybíralo clo z připlaveného dřeva z horního toku Vltavy v naturáliích – vytínáním dřeva z voru. Dnes zde jako vzpomínka na zaniklé Podskalí zůstala jen budova bývalé celnice, ve které je muzeum.

Celý článek...
 
Úseku 511 propojujícímu dálnice D1 a D11 hrozí vyřazení z prioritních staveb
Neděle, 12. červen 2016 12:03
Úseku 511 propojujícímu dálnice D1 a D11 hrozí vyřazení z prioritních staveb

Stavbě chybějícímu úseku, který by měl propojit brněnskou a hradeckou dálnici, hrozí časový odklad. Východní část pražského silničního okruhu 511 by měla být vyřazena z prioritních dopravních staveb. Rada hlavního města Prahy na čtvrtečním zasedání přijala usnesení, které vyzývá k urychlení přípravy a výstavby této stavby a dává náměstkovi primátorky a radnímu pro dopravy Petru Dolínkovi mandát k veškerým možným úkonům, které by vedly k zahájení realizace stavby.

Celý článek...
 
Císařský ostrov čeká proměna
Neděle, 12. červen 2016 06:36
Císařský ostrov čeká proměna

Císařský ostrov, který je největším pražským ostrovem, získá novou podobu. Rozšíření čistírny odpadních vod zde nabídne možnost upravit ostrov tak, aby sloužil k odpočinku i aktivnímu pohybu dětem i dospělým a současně byla zachována krása okolní krajiny. Na náplavce u Trojské lávky mohou již nyní zájemci obdivovat výstavu, která mimo jiné představí základní principy plánované revitalizace ostrova.

Celý článek...
 
Praha 5 plánuje nové farmářské trhy, tentokrát více sousedské a v jiné lokalitě
Sobota, 11. červen 2016 11:12
Ilustrační foto, Pixabay

Praha 5 chce vlastní farmářské trhy - klidnější, zaměřené více na obyvatele Prahy 5, podporující komunitní život. Rada městské části proto schválila na své schůzi záměr na pronájem pozemku na náměstí 14. října, v okolí kostela sv. Václava. Náměstí 14. října je přitom jen pár desítek metrů od křižovatky Anděl, kde zatím byly farmářské trhy pořádány.

Celý článek...
 
Řidiči pozor, tento víkend začínají opravy Strahovského tunelu, opravují se i rampy u tunelu Mrázovka
Sobota, 11. červen 2016 07:00
Strahovský tunel, ilustrační fotografie TSK Praha

Řidičům se zkomplikuje cesta po Praze - omezí jí jak dopravní opatření ve Strahovském tunelu, tak i oprava ramp u tunelu Mrázovka - nájezdové rampy od ulice Mozartova a sjízdné rampy ve směru na ulici Plzeňskou mezi Strahovským tunelem a Mrázovkou. Strahovský tunel přitom bude částečně nebo úplně uzavřen během června několikrát.

Celý článek...
 
Víkend v Praze – tipy na 11. 6. a 12. 6. 2016. Pestrý víkend s programem pro každého
Pátek, 10. červen 2016 14:22

Křtiny slůněte budou opravdu slavnostní záležitostí, podobně jako výjimečná možnost navštívit francouzskou diplomatickou misi. Stejně výjimečná je Pražská muzejní noc s úžasným systémem dopravy mezi 80 muzejními budovami v Praze. A je tady ještě řada možností, kde se vaše děti opravdu vyřádí a vy si třeba poslechnete dobrou muziku a ochutnáte víkendové speciality. Nebo vás spíš přitáhne největší motoristická show?

Celý článek...
 


Strana 8 z 331