Praha.cz

 
Víkend v Praze - tipy na 23. - 24.1. 2016. Festivaly, trhy, program pro děti a další akce
Pátek, 22. leden 2016 22:00

Prahu čekají tento víkend hned dva trhy, promítání filmů pro děti, festival vína Prague Wine Week, hra po Praze s námětem z Harryho Pottera, program v ZOO a Botanické zahradě v Troji, turistické courání Prahou, vlastivědné vycházky Prahou či RETRO & VINTAGE TRHY v mezzaninu BIO OKO. Po celý víkend si také můžete zaběžkovat na trati v Chuchli. Přejeme krásný zimní víkend.

 
Farmářské tržiště na Jiřáku - začátek sezóny

sobota 23.1.2016

 

Farmářské tržiště na Jiřáku - začátek sezóny, zdroj FacebookZačínají farmářské trhy na Náměstí Jiřího z Poděbrad. 8:00 – 14:00 hod.

 

Internetové stránky: www.farmarsketrziste.cz/jirak

Místo konání: Náměstí Jiřího z Poděbrad, Praha 2

Harry Potter LARP - Úřad bystrozorů: Případ Valentýna Kvasničky.

sobota 23.1.2016

 

POPISOBRÁZKUChtěli byste zažít svět Harryho Pottera? Nemáte čas na víkendový LARP? Vyzkoušejte si jednodenní městskou hru pořádanou Bradavickým institutem čar a kouzel! Vaším úkolem bude vyřešit případ Valentýna Kvasničky. Ten byl obviněn ze zpronevěry vysoké částky galeonů. Je důležité tento případ vyšetřit, najít Valentýna Kvasničku a odvést zpět na Ministerstvo kouzel.
Nezapomeňte, že se budete pohybovat v utajení mezi mudly. Proto je velice důležité abyste byli v obyčejném mudlovském oblečení. Nezapomeňte si však vaši hůlku. Výhodu vám také poskytne mudlovský mobilní telefon s internetem a Lexikon. Hra bude probíhat v pětičlených týmech. Zaregistrujte svůj tým odesláním emailu se jmény členů a názvem týmu na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Cena: 100,-/osoba

 

Internetové stránky: www.facebook.com/events/456127904579732

Místo konání: PrahaPragueshorts dětem

po celý víkend

 

Pragueshorts dětem, zdroj FacebookPragueshorts dětem je program pro malé filmové fanoušky vybraný přímo dětmi. Promítat se budou hrané i animované krátké filmy z celé Evropy. Malí diváci a jejich rodiče se dozví třeba, jak těžké to má zebra se svými pruhy, co se stane, když kočka štěká a pes mňouká, jaké koníčky mají medvědi anebo jak dobrodružné mohou být prázdniny. Program je vhodný pro děti od 5 let do 8 let. Pragueshorts dětem se bude promítat hned dvakrát a to v sobotu 23. ledna v kině Bio Oko a v neděli 24. ledna v kině Aero, vždy v 15 hodin.

 

Internetové stránky: www.pragueshorts.com

Místo konání:
BIO OKO, Františka Křížka 15, Praha 7
Kino Aero, Biskupcova 87/31a, Praha 3¨¨

Vinohradské masopustní trhy

 

Vinohradské masopustní trhy, zdroj FacebookTylovo náměstí ožívá Vinohradskými masopustními trhy. Vinohradské masopustní trhy začínají letos 20. ledna a trvají do 9. února. Provozní doba je každý den včetně sobot a nedělí od 10.00 do 19.00 hodin. Návštěvníky zde přivítá 20 masopustně vydekorovaných prodejních stánků s takovým sortimentem, jakým je staročeský trdelník, francouzská pekárna, ovocná vína Allacher, bylinné produkty a vonné oleje, dřevěné výrobky, Muzeum čokolády a marcipánu, medovníky, Vinařství Kubík, ale i umělecká bižuterie a rukodělné výrobky. Chybět nebude ani typické masopustní občerstvení, jako je například poctivý guláš, polévky, slovenské klobásky, belgické hranolky, svařené víno, punč a mnohé další. Přijďte se pobavit, nakoupit, dobře se najíst a napít!

 

Internetové stránky: www.masopustnitrhy.cz

Internetové stránky: www.facebook.com/cesketrhy

Místo konání: Tylovo náměstí, Praha 2Prague Wine Week

po celý víkend

 

POPISOBRÁZKUPrague Wine Week je výběrový festival vín, vinařství a gastronomie. Předposlední lednový týden v Praze nabídne degustace vín, degustační menu, prezentace vinařství a dovozců, přímý prodej vín ve vinotékách, setkání profesionálů i milovníků vín.

 

Internetové stránky: /www.pww.cz

Běžkování v Chuchli

po celý víkend

 

SkiPark Velká ChuchleSkiPark Velká Chuchle je venkovní lyžařská dráha, která poskytne každému, od zkušených lyžařů až po děti, příležitost lyžovat a trénovat po celou zimu v zábavném a bezpečném prostředí pražské Chuchle. Trať je udržovaná kvalitní rolbou pro klasickou i volnou techniku. Trať je osvětlena. Lyžování je zdarma. V tribuně závodiště najdete půjčovnu lyžařského vybavení a lyžařskou školu. V tribuně je dále WC a provizorní převlékárna.

 

Internetové stránky: www.skiparkchuchle.cz

Internetové stránky: www.facebook.com/skiparkchuchle

Místo konání: SkiPark Velká Chuchle, Praha 5Courání Prahou - z Újezda do Újezda

23.1.2016

 

Klub českých turistů - logo, zdroj facebook.com/KCTPrahaTuristický pochod, trasy 12, 22, 33 a 44 km.
Start: 06:30 - 11:00 Újezd nad Lesy: cca 200 m od BUS Blatov, cíl: 11:00 - 20:00 Újezd nad Lesy, Restaurace Na Blatově

Internetové stránky: http://prahouturistickou.cz

Vlastivědné vycházky Prahou

23.1. - 24.1.2016

 

Praha, foto Monika M. Zemanová - photography, www.facebook.com/photomonicie
sobota 23.1.2016 Večerní prohlídka Staroměstské radnice - český jazyk
sobota 23.1.2016 Bubeneč: Od Pelléovy vily k Místodržitelskému letohrádku
sobota 23.1.2016 Svatovítská katedrála v detailech
neděle 24.1.2016 Domovní znamení na Starém Městě pražském
neděle 24.1.2016 Pražská nábřeží I.: Od Hlávkova mostu na náměstí Jana Palacha

 

Internetové stránky: www.prague.eu

Místo konání: Praha

Víkend v pražské ZOO

23.1. - 24.1.2016

 

Logo Zoo Praha, zdroj zoopraha.cz Večerní prohlídka (sobota 23.1.2016) - nenechte si ujít jedinečnou možnost zjistit, co dělají zvířata v pražské zoo po zavírací době. Je nutné se předem objednat.
Lovci a kořist (sobota 23.1.2016) - Pražská zoologická zahrada připravila pro své návštěvníky na tuto sobotu, 23. ledna, speciální akci Lovci a kořist. Zkušení průvodci představí ve Vzdělávacím centru u hlavního vchodu do zoo ty nejzajímavější lovce světa i jejich kořist, která nemusí být tak bezbranná, jak se na první pohled zdá.
Komentovaná krmení a setkání - v lednu každý víkend a svátek na více jak 12 místech v zoo.
Výstavy: Gočárovy domy – Radegast v zoo, Jurta – Mongolsko, prostory a okolí Pavilonu šelem a plazů – Lev indický

 

Internetové stránky: www.zoopraha.cz

Facebook: www.facebook.com/zoopraha

Místo konání: ZOO Praha, Praha - Troja


Víkend v Botanické zahradě

16.1. - 17.1.2016

 

Logo Botanické zahrady hl.m. Prahy, zdroj Botanická zahrada
Džungle, která nespí - ocitněte se po setmění v divoké džungli... Návštěvníky oblíbené večerní provázení nemůže v roce 2016 chybět. Místo konání: skleník Fata Morgana.
Pěvečtí mistři našich zahrad - seznámíte s těmi nejlepšími mistry jako je slavík obecný, sedmihlásek hajní nebo drozd zpěvný, který se z pražských zahrad vytrácí. Čekají na vás zajímavé informace a fotografie pořízené našimi předními ornitology.
Vstup do venkovních expozic od 1. 11. 2015 do 29. 2. 2016 ZDARMA.

 

Internetové stránky: www.botanicka.cz

Facebook: www.facebook.com/BotanickazahradahlmPrahy

Místo konání: Botanická zahrada hl.m. Prahy, Praha - Troja

RETRO & VINTAGE TRHY v mezzaninu BIO OKO - pro všechny milovníky krásných věcí

neděle 24.1.2016

 

RETRO & VINTAGE TRHY v mezzaninu BIO OKO - pro všechny milovníky krásných věcí, zdroj FacebookPrvní výběrové RETRO&VINTAGE TRHY v mezzaninu kavárny BIO|OKO pro milovníky kvalitních vintage a retro věcí.
Přijďte si nakoupit pečlivě vybrané a pěkné užitné i designové a dekorativní předměty vyrobené do roku 1989. Najdete tu hlavně sklo, porcelán, nádobí, kabelky, vintage oblečení, šperky a bižuterii, hračky a doplňky do bytu.

 

Internetové stránky: www.facebook.com/events/1530289537297116

Místo konání: BIO OKO, Františka Křížka 15, Praha 7Úvodní foto v článku Jirka Fučikovský

 

(zem)