Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zajímavosti Od neděle bude zpřístupněna Rezervace Bororo
Od neděle bude zpřístupněna Rezervace Bororo
Pátek, 25. červenec 2014 16:35
Od neděle bude zpřístupněna Rezervace Bororo

Již 24. července si Rezervaci Bororo mohli prohlédnout novináři. Pro veřejnost bude slavnostně otevřena v neděli v 11 hod. Rezervace Bororo je nový herní a odpočinkový areál v pražské zoo, který cílí na především na rodiny s dětmi. V Rezervaci Bororo na vás čeká spousta zábavy, dvanáctimetrová prolézačka a hlavně – zákaz vstupu škarohlídů! Areál je určen pro dobrou a zajímavou zábavu, které si děti opravdu užijí dosytnosti.


Ilustrační fotoRezervace Bororo byla vybudována za cca 5,7 milionu korun v bývalém areálu slonů. Sestává především ze soustavy domečků, které jsou spojeny žebříky, schůdky, stupátky a provazy a navozuje tak dojem jihoamerické vesnice. Dominantním prvkem celého areálu je nepřehlédnutelná dvanáctimetrová prolézačka.


Umístění Rezervace Bororo je dočasné. Jeho přemístění k rozhledně Obora do horní části zahrady ale může trvat velmi dlouho. Dojde k němu teprve tehdy, až ji na stávajícím místě nahradí plánovaný pavilon Amazonie. Ten je zatím v nedohlednu. Po loňských povodních dostaly totiž přednost jiné projekty, především protipovodňová ochrana a výstavba nového pavilonu goril v horní části zoo.


Autory Rezervace Bororo jsou Jakub Nepraš a Matěj Hájek. Návrh dokončili v prosinci. V březnu se tedy mohlo začít pracovat podle projektu, který vznikl podle jimi navrženého plánu. „Kromě propracování výtvarné a obsahové stránky bylo naprosto zásadní zajistit bezpečnost všech prvků a sestavit celý areál tak, aby byl atraktivní pro návštěvníky všech kategorií,“ uvedl vedoucí projektu Jiří Malina.


Ilustrační fotoV Rezervaci Bororo nechybí atrakce pro děti mladšího a staršího věku. Zatímco „stromová vesnice“ je určena dětem od 6 let, mladší děti mohou využívat atrakce v bývalém sloninci. Pro všechny pak nechybí kavárna a amfiteátr. Tam se budou dvakrát denně, vždy v 10:30 a 14:30, konat ukázky cvičení se zvířaty. Trenéři působící v pražské zoo je učí předvádět chování, které je jim v přírodě přirozené. V programu budou k vidění zvířata 11 druhů.


Pokud jste ještě stále nevěděli, kam vyrazíte v neděli s dětmi na vycházku, máte nyní nejspíše rozhodnuto! Děti jistě ocení novou Rezervaci Bororo, která jim přinese hodně zážitků, zábavy a odpočinku. A rodiče se alespoň na chvíli přidají a zavzpomínají, jaké to bylo, když byli oni sami malí! Hezkou neděli v Rezervaci Bororo!


Foto: Zoo praha, Petr Hamerník

pchjOd neděle bude zpřístupněna Rezervace Bororo